Makine Değerleme

Makine değerlemesi alanında mükemmeliyet politikamız, Sermaye Piyasası Kurumundan verilen uzmanlık belgesine sahip olan makine mühendislerinin her aşamasında iyi bir araştırma ve sıkı kontrol mekanizması ile desteklenmektedir. Sınai varlık değerleri ve kullanılan makine değerlerini doğru hesaplamak, tüm iş süreçlerinde önemli bir adımdır. Endüstriyel alanda yapılan değerlemelerde yeterli bir uzmandan destek aldığınızdan emin olun.

Endüstriyel varlıklarının değerlemesi, bir takım ticari amaçlar için gereklidir. Endüstriyel değerleme ve değerlendirme işlemini aşağıdaki amaçlardan herhangi biri için yapılabilmektedir:

– Muhasebe Gereksinimleri

– Varlık Aktarımı veya Yeniden Yapılandırma

– Varlık Satışı veya Satın Alınması

– İflas Şartları

– Birleşmesi veya Bölünme

– Vergi Planlaması

– Finansman veya Leasing

– Sigorta Koşulları

– Yasal Şartlar veya Davalar

– Birleşme ve Devralmalar gibi birçok amaç sıralanabilir.

 

Ayrıca kullanılmış endüstriyel varlıklarınız için yüksek kalitede değerleme yapıyoruz. Geniş veri tabanımız, kullanılmış makine ve endüstriyel varlıklarınızın değerini, uluslararası değerleme standartlarına göre doğru bir şekilde değerleyebilmemizi sağlamaktadır. Bu sayede değerleme çalışmalarımız son derece doğru, hızlı ve ekonomiktir. Değerleme çalışmalarımızı kullanım amacınıza göre uyarlayabiliriz ve çeşitli değerler ekleyebiliriz:

– Adil Piyasa-Pazar Değeri

– Düzenli Tasfiye Değeri

– Zorunlu Tasfiye Değeri (Genellikle İhale Değeri Olarak Adlandırılır)

– Kullanılan Varlığın Yedek Maliyeti

– Karşılaştırılabilir Varlıkların Yeni Maliyeti

2007 yılından bu yana Mükemmellik, verdiğimiz her değerlendirmenin arkasında durmaya devam etmektedir. İster bir makine için, isterse bir tesis için bir değerlendirmeye ihtiyacınız olsun, siz ve şirketiniz için en üst düzeyde performans yapma kabiliyeti, personel ve uzmanlığa sahibiz.
Çalışma saatleri dışında, bize iletmek istedikleriniz için lütfen formu doldurun. Çalışma saatlerinde isteğinizi inceliyoruz.
09:00 - 18:00 saatleri arasında sizlere dönüş yapıyoruz.